Product Details:
| Minimum Order Quantity | 750 Kg |
| GSM | 280GSM+2PE |
| Usage/Application | Making Paper Cup |
| Color | MULTI COLOR |
| Print Pattern | FLEXO PRINTING |
| Is It Disposable | Disposable |
| Packaging Type | BAG |
| Quantity Per Pack | 30KG |
| Size | 650ML |
| Brand | ITS |
| Paper Grade | FOOD GRADE |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 750 Kg |
| GSM | 280gsm+2pe |
| Surface Finish | shining |
| Usage/Application | Making Paper Cup |
| Color | multi color |
| Print Pattern | Flexo pinting |
| Is It Disposable | Disposable |
| Packaging Type | bag |
| Quantity Per Pack | 30kg |
| Size | 650ml |
| Brand | itc |
| Paper Grade | food grade |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 750 Kg |
| Cup Size | 330ml |
| Blank Type | Single Wall |
| Paper GSM | 180 GSM |
| Surface Finish | Shining |
| Usage/Application | Making Paper Cup |
| Print Pattern | Flexo |
| Paper Type | ITC Board |
| Coating Type | Single PE |
| Printing Type | Flexo Printed |
| Is It Disposable | Disposable |
| Design | Multicolor, Custom Printed |
| Packaging Type | Bag |
| Color | Multicolor |
| Quantity Per Pack | 30kg |
| Blank Shape | Die Cut |
| GSM | 180 |
| Size | 330ml |
| Brand | ITC |
| Paper Grade | Food grade |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 750 Kg |
| GSM | 170gsm |
| Surface Finish | Shining |
| Usage/Application | Making Paper Cup |
| Color | multi color |
| Print Pattern | Flexo Printing |
| Is It Disposable | Disposable |
| Packaging Type | bag |
| Coated | yes |
| Quantity Per Pack | 30kg |
| Size | 170ml |
| Brand | itc |
| Paper Grade | Food grade |
| Type | Bag |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 750 Kg |
| GSM | 165GSM |
| Surface Finish | SHINING |
| Usage/Application | Coffee |
| Color | MULTI- COLOR |
| Print Pattern | FLEXO PRINTING |
| Is It Disposable | Disposable |
| Food Type | PAPER FOOD GRADE |
| Packaging Type | BAG |
| Quantity Per Pack | 30KG |
| Size | 140ML |
| Brand | I.T.C |
| Paper Grade | FOOD GRADE |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 750 Kg |
| GSM | 140GSM |
| Surface Finish | SHINING |
| Usage/Application | Making Paper Cup |
| Color | TWO COLOR |
| Print Pattern | FLEXO PRINTING |
| Is It Disposable | Disposable |
| Packaging Type | BAG |
| Quantity Per Pack | 30KG |
| Size | 150ML |
| Brand | ITC |
| Paper Grade | FOOD GRADE |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1500 Kilogram |
| GSM | 140gsm 820pcs |
| Surface Finish | mat finish |
| Usage/Application | Making Paper Cup |
| Print Pattern | multi colour flexo |
| Is It Disposable | Disposable |
| Thickness | 120gsm |
| Compatible Printing | flexo |
| Packaging Type | bag |
| Quantity Per Pack | 30kg |
| Certification | Itc test certificate |
| Size | 65ml 48bottom 820pcs |
| Brand | ITC |
| Paper Grade | itc indobev |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 750 Kg |
| GSM | 165GSM |
| Surface Finish | SHINING |
| Usage/Application | Coffee |
| Color | MULTI COLOR |
| Print Pattern | FLEXO PRINTING |
| Is It Disposable | Disposable |
| Packaging Type | BAG |
| Quantity Per Pack | 30KG |
| Size | 140ML |
| Brand | ITC |
| Paper Grade | FOOD GRADE |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 750 Kg |
| GSM | 290 |
| Surface Finish | Shining |
| Usage/Application | Making Paper Cup |
| Color | one color |
| Print Pattern | Flexo printing |
| Is It Disposable | Disposable |
| Packaging Type | Bag |
| Quantity Per Pack | 30kg |
| Size | 350ml |
| Brand | itc |
| Paper Grade | Food grade |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 750 Kg |
| GSM | 180gsm |
| Surface Finish | Surface shining |
| Usage/Application | Making Paper Cup |
| Color | Two color |
| Print Pattern | Flexo |
| Is It Disposable | Disposable |
| Coated | Yes |
| Packaging Type | Bag |
| Quantity Per Pack | 30kg |
| Size | 200ml |
| Brand | ITC |
| Paper Grade | Food grade |
| Country of Origin | Made in India |