Product Details:
| Minimum Order Quantity | 6600 Piece |
| Capacity | 100ml |
| Wall Type | Single Wall |
| Thickness | 180 GSM |
| Height | 5 Inch |
| Material | PE Coated Paper |
| Paper Thickness | 170 GSM |
| Design | Customized Logo |
| Lid Availability | Without Lid |
| Pack Size | 50 Piece |
| Color | Multicolor |
| Recommended Usage | Hot Beverages |
| Top dia | 5.5 Inch |
| Bottom Dia | 4.2 Inch |
| capacity . | 100ml Nagori cup |
Additional Information:
Product Details:
| Usage/ Application | Food Packaging |
| Folding Carton Style | Straight Tuck End Box |
| No. Of Compartments | One |
| Shape | Rectangle |
| Color | Brown |
| Design | Plain |
| Paper GSM | 320+PE |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 200 ml |
| Material | Paper |
| Color | Brown |
| Design | Plain |
| Paper GSM | 275gsm |
| Country of Origin | Made in India |