Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Kg |
| Product Form | Paper Roll |
| GSM (Paper Thickness) | 210 gsm |
| Cup Size | 12oz |
| Usage/Application | Making Paper Cup |
| Pattern | Printed |
| Coating Type | PE Coated |
| Design | Printed |
| Paper Grade | Food Grade |
| Color | White |
| GSM | 210 |
| Country of Origin | Made in India |
| Coating Side | Single Side |
| Packaging Type | 25kg per box |
| Compatible Cup Type | Cold Beverage |
| PE Coated | yes |
| Material | ITC Indo Base |
| Type | Printed Paper Cup Raw Material |
| Thickness | 210gsm |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 750 Kg |
| GSM | 165 |
| Surface Finish | cup stock |
| Usage/Application | Making Paper Cup |
| Print Pattern | flexo |
| Size | 200ML |
| Brand | Devishree print pack |
| Paper Grade | ITC |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 750 Kg |
| Cup Size | 100 ml |
| Blank Type | Single Wall |
| Paper GSM | 165GSM |
| GSM | 165GSM |
| Usage/Application | Making Paper Cup |
| Print Pattern | FLEXO PRINTING |
| Paper Type | ITC Board |
| Coating Type | Single PE |
| Printing Type | Flexo Printed |
| Color | MULTI-COLOR |
| Is It Disposable | Disposable |
| Design | Multicolor, Custom Printed |
| Quantity Per Pack | 30KG |
| Blank Shape | Die Cut |
| Size | 100ML |
| Brand | ITC |
| Paper Grade | FOOD GRADE |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 750 Kg |
| GSM | 210GSM |
| Usage/Application | Juice |
| Color | MULTI COLOR |
| Print Pattern | FLEXO PRINTING |
| Is It Disposable | Disposable |
| Packaging Type | BAG |
| Quantity Per Pack | 30KG |
| Size | 450ML |
| Brand | ITC |
| Paper Grade | SPECTRA |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 750 Kg |
| GSM | 165GSM 2PE |
| Surface Finish | SHINING |
| Usage/Application | Juice |
| Color | MULTI COLOR |
| Print Pattern | FLEXO PRINTING |
| Is It Disposable | Disposable |
| Compatible Printing | BAG |
| Packaging Type | 30KG |
| Size | 240ML |
| Brand | ITC |
| Paper Grade | FOOD GRODE |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 750 Kg |
| GSM | 140GSM |
| Surface Finish | SHINING |
| Usage/Application | Coffee |
| Color | MULTI COLOR |
| Print Pattern | FLEXO PRINTING |
| Is It Disposable | Disposable |
| Packaging Type | BAG |
| Quantity Per Pack | 30KG |
| Size | 225MLX57BOTTOM |
| Brand | ITC |
| Paper Grade | FOOD GRADE |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 750 Kg |
| GSM | 230GSM |
| Surface Finish | SHINING |
| Usage/Application | Making Paper Cup |
| Color | MULTI COLOR |
| Print Pattern | FLEXO PRINTING |
| Is It Disposable | Disposable |
| Packaging Type | BAG |
| Quantity Per Pack | 30KG |
| Size | 200ML |
| Brand | ITC |
| Paper Grade | FOOD GRADE |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 750 Kg |
| Cup Size | 190ML |
| Blank Type | Single Wall |
| Paper GSM | 230 GSM |
| GSM | 230GSM |
| Surface Finish | SHINING |
| Usage/Application | Making Paper Cup |
| Print Pattern | FLEXO PRINTING |
| Paper Type | ITC Board |
| Coating Type | Single PE |
| Printing Type | Flexo Printed |
| Color | MULTI COLOR |
| Is It Disposable | Disposable |
| Design | Custom Printed, Multicolor |
| Packaging Type | BAG |
| Quantity Per Pack | 30KG |
| Blank Shape | Die Cut |
| Size | 190ML |
| Brand | SPECTRA |
| Paper Grade | FOOD GRADE |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 750 Kg |
| Cup Size | 160ml |
| Blank Type | Single Wall |
| Paper GSM | 180 GSM |
| GSM | 180GSM |
| Surface Finish | SHINING |
| Usage/Application | Making Paper Cup |
| Print Pattern | FLEXO PRINTING |
| Paper Type | ITC Board |
| Coating Type | Single PE |
| Printing Type | Flexo Printed |
| Color | MULTI COLOR |
| Is It Disposable | Disposable |
| Design | Custom Printed |
| Packaging Type | BAG |
| Quantity Per Pack | 30KG |
| Blank Shape | Die Cut |
| Size | 160ML |
| Brand | SPEETRA |
| Paper Grade | FOOD GRADE |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 750 Kg |
| GSM | 165GSM |
| Surface Finish | SHINING |
| Usage/Application | Juice |
| Color | MULTI COLOR |
| Print Pattern | FLEXO PRINTING |
| Is It Disposable | Disposable |
| Packaging Type | BAG |
| Quantity Per Pack | 30KG |
| Size | 12oZ |
| Brand | ITC |
| Paper Grade | FOOD GRADE |
| Type | BAG |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 750 Kg |
| Cup Size | 240ml |
| Blank Type | Single Wall |
| Paper GSM | 170 GSM |
| GSM | 165gsm |
| Surface Finish | shining |
| Usage/Application | Making Paper Cup |
| Print Pattern | Flexo printing |
| Paper Type | ITC Board |
| Coating Type | Single PE |
| Printing Type | Flexo Printed |
| Color | multi color |
| Is It Disposable | Disposable |
| Design | Multicolor |
| Packaging Type | bag |
| Quantity Per Pack | 30kg |
| Blank Shape | Die Cut |
| Brand | itc |
| Paper Grade | Food grad |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 750 Kg |
| GSM | 180gsm |
| Surface Finish | Shining |
| Usage/Application | Making Paper Cup |
| Color | White |
| Print Pattern | Flexo printing |
| Is It Disposable | Disposable |
| Packaging Type | Bag |
| Quantity Per Pack | 30kg |
| Size | 250x63ml |
| Brand | itc |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| GSM | 290 |
| Usage/Application | Juice |
| Size | 450ML |
| Brand | ITC |
| Country of Origin | Made in India |
| BOTTOM | 76 |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 750 Piece |
| Paper GSM | 180 GSM |
| Wall Type | Single Wall |
| Capacity | 150ml |
| Surface Finish | shining |
| Usage/Application | Making Paper Cup |
| Print Pattern | Flexo |
| Design | Customized Print |
| Lid Option | Without Lid |
| Paper Type | White Paper |
| Is It Disposable | Disposable |
| Thickness | 210gsm |
| Usage | Cold Beverages |
| Packaging Type | Bag |
| Coating Type | PE Coated |
| Features | Eco-Friendly |
| Brand | itc |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Kg |
| GSM | 290 |
| Surface Finish | CUP STOCK |
| Usage/Application | Making Paper Cup |
| Is It Disposable | Disposable |
| Size | 240ML |
| Brand | ITC |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 750 Kg |
| Cup Size | 450ml |
| Blank Type | Single Wall |
| Paper GSM | 280GSM |
| GSM | 280GSM |
| Surface Finish | SHINING |
| Usage/Application | Coffee |
| Print Pattern | FLEXO PRINTING |
| Paper Type | ITC Board |
| Coating Type | Single PE |
| Printing Type | Flexo Printed |
| Color | MULTI COLOR |
| Is It Disposable | Disposable |
| Design | Custom Printed |
| Packaging Type | BAG |
| Quantity Per Pack | 30KG |
| Size | 450ML |
| Brand | ITC |
| Paper Grade | FOOD GRADE |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 750 Kg |
| GSM | 140GSM |
| Surface Finish | shining |
| Usage/Application | Making Paper Cup |
| Color | TWO COLOR |
| Print Pattern | Flexo printing |
| Is It Disposable | Disposable |
| Packaging Type | bag |
| Quantity Per Pack | 30kg |
| Brand | ITC |
| Paper Grade | Food grade |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 750 Kg |
| Cup Size | 100 ml |
| Blank Type | Single Wall |
| Paper GSM | 165ml |
| GSM | 165GSM |
| Surface Finish | SHINING |
| Usage/Application | Making Paper Cup |
| Print Pattern | FLEXO PRINTING |
| Paper Type | ITC Board |
| Coating Type | Single PE |
| Printing Type | Flexo Printed |
| Color | MULTI COLOR |
| Is It Disposable | Disposable |
| Design | Custom Printed |
| Packaging Type | BAG |
| Blank Shape | Die Cut |
| Quantity Per Pack | 30KG |
| Capacity | 100ml |
| Brand | ITC |
| Paper Grade | FOOD GRADE |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 750 Kg |
| Cup Size | 250 ml |
| Blank Type | Single Wall |
| Paper GSM | 210 GSM |
| GSM | 210GSM |
| Surface Finish | SHINING |
| Usage/Application | Making Paper Cup |
| Print Pattern | FLEXO |
| Is It Disposable | Disposable |
| Packaging Type | BAG |
| Brand | ITC |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| GSM | 180 |
| Surface Finish | CUP STOCK |
| Usage/Application | Making Paper Cup |
| Print Pattern | FLEXO |
| Is It Disposable | Disposable |
| Size | 82ML |
| Brand | ITC |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Box |
| Product Form | Paper Roll |
| GSM (Paper Thickness) | 200 GSM |
| Paper GSM | 195 GSM |
| Cup Size | 350 ml |
| Capacity | 250 ml |
| Surface Finish | Shining |
| Color | Multicolor |
| Usage/Application | Making Paper Cup |
| Wall Type | Single Wall |
| Print Pattern | Flexo Printing |
| Print Type | Custom Print |
| Design | Printed |
| Paper Grade | Food Grade |
| Coating Type | PE Coated |
| Paper Type | ITC |
| Is It Disposable | Disposable |
| Thickness | 200gsm |
| Application | Cold Beverages, Water & Juice |
| Compatible Printing | Flexo |
| Coating Side | Single Side |
| Lid Availability | Without Lid |
| Compatible Cup Type | Hot & Cold Beverage |
| Packaging Type | Bag |
| Quantity Per Pack | 30 kg |
| Measurement Basis Weight | weight machine |
| GSM | 200gsm |
| Size | 9oz |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 750 Kg |
| Cup Size | 40ml |
| Capacity | 40ml |
| Blank Type | Ice Cream Cup |
| Material Type | Paper with PE |
| Material | Paper cup raw material |
| Paper GSM | 170 GSM |
| Pattern | Printed |
| GSM | 165GSM |
| Surface Finish | SHINING |
| Usage/Application | Making Paper Cup |
| Print Pattern | FLEXO PRINTING |
| Paper Type | ITC Board |
| Coating Type | Single PE |
| Printing Type | Flexo Printed |
| Color | MULTI COLOR |
| Is It Disposable | Disposable |
| Design | Multicolor |
| Packaging Type | BAG |
| Quantity Per Pack | 30KG |
| Blank Shape | Die Cut |
| Disposable | Yes |
| Size | 40ML |
| Brand | ITC |
| Paper Grade | FOOD GRDE |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 750 Kg |
| GSM | 165GSM |
| Surface Finish | SHINING |
| Usage/Application | Making Paper Cup |
| Color | MULTI COLOR |
| Print Pattern | FLEXO PRINTING |
| Is It Disposable | Disposable |
| Packaging Type | BAG |
| Quantity Per Pack | 30KG |
| Size | 185ML |
| Brand | ITC |
| Paper Grade | FOOD GRADE |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Material | Paper |
| Capacity | 360ml |
| Product Type | Coffee Mug |
| Thickness | 300 GSM |
| Height | 5 Inch |
| Features | Leak Proof |
| Packaging Type | Box |
| Bottom Diameter | 2 Inch |
| Pack Size | 50 Piece |
| Handle Type | Without Handle |
| Top Diameter | 3.5 Inch |
| Customization | Printable |
| Design | Printed/Decal |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information: