Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100000 Piece |
| Paper GSM | 200 GSM |
| Wall Type | Single Wall |
| Capacity | 300ml |
| Design | Customized Print |
| Lid Option | Without Lid |
| Paper Type | White Paper |
| Usage | Cold Beverages |
| Coating Type | PE Coated |
| Country of Origin | Made in India |
| GSM | 300gsm |
| TOP DIA | 87mm |
| BOTTOM DIA | 57mm |
| HIGHT | 110mm |