Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50000 Piece |
| Paper GSM | 320GSM |
| Wall Type | Single Wall |
| Capacity | 300ml |
| Design | Customized Print |
| Paper Type | White Paper |
| Usage | Cold Beverages |
| Coating Type | PE Coated |
| Country of Origin | Made in India |
| Bottom dia | 52mm |
| Brand | itc |
| Top Dia | 77mm |
| Hight | 91mm |
| WT | 7.40g |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 25000 Piece |
| Capacity | 450ml |
| Paper GSM | 300 GSM |
| Wall Type | Single Wall |
| Design | Customized Print |
| Lid Option | Without Lid |
| Paper Type | White Paper |
| Usage | Cold Beverages |
| Coating Type | PE Coated |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 340gsm |
| Height | 128mm |
| Top Dia | 88mm |
| Bottom Dia | 60mm |
| Cup's Weight | 13.18gm |
| Surface Finish | Matte |
Additional Information: